Lista aktualności Lista aktualności

KONKURS

Konkurs „Poznajmy nasze lasy i Ojczystą Przyrodę – piąta odsłona I etap już za nami.

Wygląda na to, że wymyślony przed pięcioma laty przez leśników Konkurs Przyrodniczy dla dzieci szkół podstawowych już na stałe zagościł w sercach młodych przyrodników. Świadczy o tym wciąż rosnąca liczba szkół, które zgłosiły udział swoich uczniów oraz frekwencja dzieci, które corocznie przystępują do testów pisanych w swoich szkołach.

W tym roku taki test pisany był 6 lutego 2018 roku w 70 szkołach z terenu Powiatów Nowotarskiego I Tatrzańskiego. Przystąpiło do niego 1103 uczniów. Najwięcej z dotychczasowych edycji. Zadaniem szkolnego etapu rywalizacji było wyłonienie trojga - posiadających największą wiedzę przyrodniczą - uczniów, którzy zakwalifikowali się do kolejnego, rejonowego etapu rywalizacji. Przeprowadzimy go wspólnie z nauczycielami w dniu 5 kwietnia 2018 roku w wytypowanych szkołach. W każdej z tych szkół pojawi się wtedy leśnik. Zadaniem tego etapu rywalizacji jest wyłonienie dzieci awansujących do finału Konkursu, który odbędzie się w Nowym Targu w dniu 29 maja 2018 roku. Będzie 24 finalistów ponieważ z każdej z 8 „szkół- rejonów” do finału awansuje tylko troje.

Na zwycięzców finałowej rywalizacji czekają już statuetki sów, będące główną wygraną w Konkursie.

Lista zakwalifikowanych do etapu rejonowego dzieci oraz przydział szkół do poszczególnych rejonów zainteresowani znajdą w załącznikach poniżej.

Bardzo nas cieszy tegoroczna  ilość uczestników Konkursu. O wiele bardziej cieszy nas jednak to, że wyniki niełatwego przecież testu, świadczą o tym, że wiele dzieci udało nam się oderwać od komputerów i skierować ich uwagę na zagadnienia leśne. Mamy nadzieję, że to zaciekawienie zaprocentuje ich potrzebą spędzania czasu w lesie i weryfikowania wiedzy, którą mają w praktyce. Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę, możesz także rozwiązać test, który pisały dzieci w szkołach. Jest zamieszczony poniżej.