Lista aktualności Lista aktualności

Powiatowe Polowanie

W dniu 25.02.2017 zakończyło się polowanie powiatowe na drapieżniki w którym uczestniczyło 13 kół łowieckich z powiatów Nowy Targ i Zakopane z terenu Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko. W dwóch dniach polowań udział wzięło około 200 myśliwych i 4 Diany.

 

Odstrzelono 138 lisów i 4 kuny.

Celem tego polowania była redukcja drapieżników w obwodach łowieckich, ochrona i zwiększenie populacji zwierzyny drobnej, ochrona głuszca i cietrzewia , ochrona zwierząt gospodarskich oraz zmniejszenie możliwości rozprzestrzeniania się chorób u dziko żyjącej zwierzyny, a w konsekwencji również u zwierząt gospodarskich. Uroczystość odbyła się na terenie Leśnictwa Bór przy wiacie edukacyjnej Nadleśnictwa Nowy Targ a zaszczycili ją P. Poseł na sejm Anna Paluch, Starosta Nowego Targu Krzysztof Faber , przedstawiciele władz PZŁ i kół łowieckich Okręgu Nowy Sącz. Najlepsze III Koła otrzymały potwierdzenia że otrzymają bażanty do wysiedlenia w łowiska.

Klasyfikacja Kół Łowieckich:

I – Miejsce - Koło Lubań – 27 lisów + 1 kuna

II – Miejsce - Koło Przehyba – 22 lis

III – Miejsce - Koło Krokus – 16 lisów + 1 kuna

IV – Miejsce - Koło Głuszec  - 16 lisów

V -  Miejsce – Koło Bór – Spytkowice – 13 lisów

Klasyfikacja Indywidualna:

I miejsce – Paweł Topolski  - 11 lisów + 1 kuna

II miejsce – Rafał Guzik – 8 lisów

III miejsce Hubert Jaróg – 6 lisów + 1 kuna

Po odtrąbieniu pokotu  przez sygnalistów myśliwskich wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, koła łowieckie puchary a najlepsi nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów. Impreza została zakończona wspólną biesiadą myśliwską przy ognisku, przy której dyskutowano na temat przyszłego prawa łowieckiego z panią Poseł Anną Paluch.

 

Całość imprezy zakończono sygnałem Darz Bór.